Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Ústecký kraj

Dnes krátce před 14. hodinou se v Jílovém u Děčína na Teplické ulici stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Na místo okamžitě vyjeli hasiči ze stanice Děčín, JSDH Jílové – Modrá a záchranná služba.

Po příjezdu hasiči oba vozy zabezpečili proti požáru a úniku provozních kapalin. Z místa byla jedna osoba, která si stěžovala na bolest hrudníku převezena do děčínské nemocnice.

Nehoda je nyní v šetření dopravní policie. Na místě byla doprava řízena kyvadlově policií ČR.

Foto a text : Tomáš Straka

Na linku tísňového volání byla oznámen dopravní nehoda motocyklu a dodávky na obchvatu ve Štětí. K dopravní nehodě vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Štětí. Hasiči pomáhali Zdravotnické záchranné službě při oživování těžce zraněného řidiče motocyklu. Ten ale svým zraněním podlehl. Silnice byla z obou stran uzavřena. Hasiči dále odpojili akumulátor havarované dodávky, zasypali vyteklé ropné provozní kapaliny a uklidili místo havárie.

Tři hasičské jednotky ze dvou krajů zasahovaly v České Kamenici a Kamenickém Šenově u úniku nafty na vozovku, který se táhl několik kilometrů skrze celé obce.

Profesionální a dobrovolní hasiči z České Kamenice během několika hodin uklidili hlavní komunikaci právě v jejich městě, skvrna se táhla od vlakového nádraží až po konec Ústeckého kraje. Odtamtud zasahovali dobrovolní hasiči z Kamenického Šenova, kteří skvrnu uklidili v jejich obci, na území kraje Libereckého.

Se sorbentem a dopravním značením následně přijeli také silničáři.